Kuidas eramaja hind tegelikult kujuneb?

Sissejuhatus eramaja ehitamise maksumuse kujunemiseks.

Kodu ehitamine on investeering tulevikku, mis seob pere aastakümneteksfinantskohustustega. Seetõttu on väga oluline juba maja ehitamiseplaneerimise käigus läbi mõelda kõik ehitamiseks olulised kulud. Tihedakonkurentsi tõttu ehitusturul on soovituslik täpselt jälgida, mida keegihinnapakkumises lubatud summa eest reaalselt pakub. Kontrollida oleksoluline ehitusettevõtja tausta näiteks krediidiinfo portaalis, võimaluse korraltutvuda tehtud töödega, kuulata ära tellijate tagasiside ning vajaduselkaasata juba alguses ehitusjärelvalve või mõne teise ehitusspetsialisti abi ehitamise eelarve koostamiseks.

Ehitaja saab täpse ehituspakkumise koostada vaid 100 % valmis projektigamaja ehituseks. Seni, kuni viimistlusmaterjalid, tehnosüsteemid ningviimistluse valmidusjärk on vaid eeldatav, kasutatakse teatud klassikalisevalmiduse järgi koostatud indikatiivset ehituspakkumise mudelit.

Kindlasti on oluline säästmise koht oma tööjõu panustamine ehitustöödesse. Siinkohal on paslik kogu ehitus jagada viide valmidusjärku:

1.Vundament

2. Kastelli majapaketi montaaz

3. Väljast valmis (katuse lõppkate, välisviimistlus,trepid, terrassid)

4. Must karp (seest kipsid välisseina sisekülg ja vaheseinad paigaldatud, kommunikatsioonid seintes, lagedes, põrandas, niiskete ruumide kiviseinadlaotud, kütteks õhk, vesi soojuspump)

5. Valmis maja koos siseviimistlusega

Toome siinkohal näite `100 m2 neto– ja 120 m2 brutopinnaga eramajahinna kujunemise kohta.

Kastelli maja klassikalise ehitusvalmiduse kirjeldus.


Vundament rajatakse plaatvundamendi tehnoloogial. Esmalt aluspinnaltkooritakse huumus ja täidetakse vastavalt maastikule sobiva alustäitega. Paigaldatakse vajalikud kommunikatsioonid (vee, kanali, elektri sisendid). Aluspind tihendatakse ja tehakse mõõtmine pinna tiheduse kohta.  Soojustusena kasutame Bendersi valmis harjatud betoonviimistlusega sokli L elementi. Põranda soojustuskihtide vahele paigaldatakse sooja ja külma veetorustikud. Soe vesi alati vee ringlusvalmidusega.Põranda all on 300 mm EPS100 soojustust millel aurutõkke kile ja armatuur8 mm 150×150 silmaga. Servades rangid ja armatuur vardad. Põranda võrgule seotakse põrandakütte torustik 20mm läbimõõduga ja 200 sammuga. Seejärel betooni valu 100mm lihvitud pinnaga, misjärel on vundamendilevõimalik maja püstitama hakata.

Välised ehitustööd hõlmavad fassaadi ja katuse ehitust ning terrasse võitreppe. Fassaad paigaldatakse peale Kastelli paketi püstitust 45×45 roovitusele. Fassaadi lauana kasutame enamasti UYV 145 (võimalik ka teised laiused ja profiilid) peensaetud, krunditud ja 2x värvitud laudist, mis on tehaseseelvärvitud. Laudis paigaldatakse kuumtsingitud fassadinaelaga. Fassaadi alaservapaigaldatakse tuulutuse ette närilise võrk ja tuulekastidele putukavõrkvältimaks soovimatute külaliste tulekut.
Fassaadi komplekti kuuluvad ka kõik vajalikud aknaplekid ja muud pisemadtarvikud. Võimalik on lisada ka välisperimeetri tuuletõkkeplaadi teipimine.

Katus hõlmab endast Kastelli paketiga kaasasoleva katuseroovi paigaldustja vastavalt kliendi soovitud kas kivi või teraskatuse paigaldust, kuhukuuluvad ettenähtud lumetõkked ja korstna ligipääsu redelid.
Kivikatusena kasutame Benders Palema lainelist katusekivi vastavalt kliendivalitud toonile. Sisaldab kõiki harjakive, äärekive ja muid vaja minevaidtarvikuid. Teraskatuse puhul Ruukki Classic 6 mm koos lisatarvikutega.

Ventilatsioon hõlmab endast projekti koostamist, terastorustiku paigaldust, seadme paigaldust ja peale tolmuste sisetööde lõppemist plafoonidepaigaldust ning ventilatsiooni mõõdistamist ning kasutuspassi.

Õhkvesi soojuspumba paigaldus hõlmab endast kõiki tööks vajaminevaidkomponente: agregaadi välisosa, siseosa,boiler, paisupaak ja torustik ningnende paigaldust.

Elektritööd sisaldavad tööjooniseid, elekti kaabeldust, pistikupesade ja lülititepaigaldust, süvis ledvalgusteid wc ja dushiruumis.
Majasisesed torutööd sisaldavad kõiki vajaminevaid torusid furnituuripaigalduseks. Furnituri paigaldus sisaldub hinnas mille standard maksumuson pakkumises kirjeldatud.

Sisetööd hõlmavad maalritöid ja värvitud seinu. Sisetööde alla käivad ka plaatimistööd, mis sisaldavad plaate, hüdroisolatsiooni ja vajaminevaid tarvikuid.

Kliendile antakse üle valmis, kasutamiseks viimistletud pinnad. Kõik pakkumises mainitud tööd sisaldavad materjale ja nende paigaldust.

Pakkumises on arvestatud ettekirjutatud materjali hinnaga. Kõiki tooteid ja nende hinnaklassi on võimalik muuta vastavalt kliendi ja töövõtjaomavahelisele kokkuleppel

Vundamenditööd

Vundamendi mõõdistus tööd

Plaatvundamendi L elemen armeerituna tihendatud killustik alusel

Aluspõranda 113m2 valu ja soojustus 3×100 EPS80

Põrandaküttetoru paigaldus kollektoriga

Põrandaaluse vee ja kanalisatsiooni paigaldus

Maksumus `37 000 EUR

Välisviimistlustööd

Katus: roovi paigaldus ja teraskatuse Classik paigaldus, vihmaveesüsteem

Maksumus `17 000 EUR

Fassaad: seinad, tuulekastid, välislaed, tehasesvärvitud vooder 21×145

Fassaadi naelapeade värvimine ja akrüülimistööd, majakarbi välisperimeetriteipimine, terrassi ehitamine `10 m2

Maksumus `21 000 EUR

Vahelae puistevilla paigaldus 500 mm

Maksumus `3500 EUR

Eriosade tööd

Kogu maja sanitaartehnika koos paigalduse ja projektiga, seintesisesedtorud san.tehnika maksumus 2000.-, elektritööd koos projektiga ja teostusjoonised, õhk-vesi soojuspump Atlantic Alfea Extensa koos tarbeveeboileriga 180 L, katlamaja ehitamine, saun seinad, lagi lepp STP90, lava lepp, Keris Harvia silindro 9 kw, ventilatsioon Enervent koos mõõdistamiseja projektdokumentatsiooniga, moodulkorstna  Vilpre või Schiedel paigaldussertifitseeritud paigaldaja poolt

Maksumus `44 000 EUR

Kipsitööd

`400 m2 (seinas 10 mm OSB + 13 mm kips, laes 1 x 13 mm kips)

Maksumus `12 000 EUR

Siseviimistlustööd

Parkett (15 mm 3 lippi) 74m2, alusvaip ja põrandaliist (tamme spoon)

Maalritööd värvitud seinad aste 7 ja laed matt valge

Plaatimistööd `48m2: tasandused,hüdro,plaatimine(plaadi m2 hind 20€)

Plaatide alune tasandusvalu

Plaatide alune hüdroisolatsioon

Siseuste paigaldus liistudega 10tk (ukse komplekti hind 250 €)

Maksumus `30 000 EUR

Transport `2000 EUR

Üldehitus valmis majale kokku 163 500 EUR

Eramu 100 m2 (brutopind `120 m2) maja tehasepakett orienteeruvalt 45 000 EUR

Ehitusloa menetlemine 3000 EUR

Puit-alumiinium aknad ja täispuidust välisuksed ` 15 000 EUR

Kokku valmis maja 226 500 EUR (1887 EUR/bruto m2). Hind sisaldab käibemaksu 20%

Katrin Sutt

Kastelli majade müügijuht

Vaata siit kevadise hinnasula näidispakkumisi

Filtreeri

Send us mail