10 head põhjust valida Kastelli

Kastelli on juba 1994 aastast olnud Soome ostetuim majatootja. Lisaks majadele on sama populaarsuse saavutanud ka aastaringseks kasutamiseks projekteeritud suvilad.
Majaehitajad otsivad aastast aastasse järjest paremaid lahendusi oma maja või suvila igakülgseks õnnestumiseks. Kastelli ehitamise süsteemis on kõik detailid sedavõrd läbimõeldud ja toimivad, et ehitajate ootused täituvad. 

1. Usaldusväärne partner

Kastelli pikaajalise kogemuse, mõistliku ehituslahenduse ja kogenud spetsialistide abiga ehitatakse Soome ostetuimad majad ( (Rakennustutkimus RTS Oy, Omakotirakentajatutkimus 15/16 RV.) Kastelli kuulub majanduslikult stabiilsesse Harjavalta kontserni, kus on ligi 100 aastane kogemus soome ehitustööstuses, tuntakse ka köögimööbli tootja turuliidri Puustelli järgi.

2. Kvaliteetne ja vastupidav

Õnnestunud lõpptulemuse aluseks on Kastelli kvaliteetne tegevus kogu ehitamise protsessi vältel projekteerimisest materjali kohaletoimetamiseni ning igas ehitamise etapis eraldi. Tunnustusena kvaliteedi püsimisest ja jätkuvast arengust on Kastellile antud kvaliteedi sertifikaat ISO-9001. Keskonnasertifikaat ISO 14001 kinnitab, et Kastelli majad ehitatakse keskkonda säästes ja loodust austades.

3. Suursugune arhitektuurne välimus

Kõik Kastelli maja- ja suvilamudelid on just eramutele spetsialiseerunud arhitektide looming.

Tuhandete majade kogemusega ja professionaalsusega on nad loonud ja loovad järjest juurde uusi projekte, kus unistused muutuvad reaalsuseks – väliselt nägusaiks ja ruumilahenduselt praktilisteks kodudeks kõigile. Hästi projekteeritud maja välisilme on harmooniline, sobib keskkonda ja on ajatu.

4. Parimad ruumilahendused

Ehitusuuringute põhjal on Kastelli majade ruumilahendused eriti praktilised ja arvestavad parimal moel pere elamise vajadusi.
Igale pereliikmele on mugavalt oma ruum, ühised ruumid on hubased, kodune majapidamine praktiliselt korraldatud ja ka harrastustele on mõeldud. Kulusid tõstvaid mõttetuid koridore ja üleliigseid ruutmeetreid ei ole. Arhitektidele on olnud projekteerimise protsessis abiks ka inimarengu spetsialist, psühholoogia professor Lea Pulkkinen.

5. Lai mudelite valik

Aastast aastasse on ehitajad pidanud Kastelli mudelite valikut turu parimaks ja mitmekesisemaks! Kastelli ostja suurim eelis ongi valida kodu laiast ja mitmekesisest tootevalikust, leida uusi ideid, just see õige tema vajaduste jaoks projekteeritud kodu.

On olemas erilistele kruntidele sobivaid mudeleid, on 1, 1,5 ja 2 korruselisi, on nõlvaku maju ja L- kujulisi. On erinevat stiili maju, klassikalisest modernseni, on eri suuruseid ühest magamistoast seitsmeni, on praktiliselt toimivaid ja välimuselt avaraid, on lihtsama lahendusega ja keerulisemaid- täpselt nii, nagu ise tahad.

6. Paindlikult eriline

Igal perel on uuest kodust omad mõtted ja soovid. Nende ühendamiseks ehituskrundile kehtestatud nõudmistega, maja õigeks paigutamiseks ilmakaarte suhtes ja arvestades reaalse eelarvega, saad abi Kastelli müüjalt. Kastellil on väga paindlikud lahendused, kuidas saad kodust erilise nii ruumilahenduselt kui ka välisilmelt.

7. Puitmaja eelised

Puit on looduslikult soe, olles 12 korda väiksema soojusjuhtivusega kui betoon ning 1500 korda halvem soojusjuht kui alumiinium. Seetõttu on puit kasutatav näiteks teraskonstruktsioonide kaitsmiseks kuumuse eest tulekahju korral.

Arvutuslikult on tänu puitkarkassil seinte väiksemale paksusele sama kandekonstruktsiooniga võimalik saavutada 3% täiendavat põrandapinda
Halb helipidavus ei ole mitte puitmajade, vaid kõigi halvasti ehitatud majade probleem – on ju paljudki meist kirunud nõukogudeaegsete paneelmajade läbikostvust. Puitkarkassil seinte helipidavus võib olla väga hea, sest nad sisaldavad rohkelt poorset materjali ja on kihilise struktuuriga.

Puitmaja ei ole kivimajast tuleohtlikum. Seda loomulikult siis, kui maja on õigesti projekteeritud ja ehitatud. Tuleohutusnõuded on riikide lõikes küll erinevad, kuid põhjus on pigem seotud traditsioonide ja eelarvamustega. Õnneks on levimas talitluspõhine lähenemine, kus puuduvad konkreetsed arvulised piirangud näiteks korruste arvule, kuid nõutakse arvutuslikku tõestust selle kohta, et elanike ohutus tulekahju korral on nõutud piirides.

Puitu pole võimalik ühegi immutuse või keemilise kaitsevahendiga muuta mittepõlevaks materjaliks, seda saab muuta ainult raskelt süttivaks. Puidu käitumine tulekahju korral on ennustatav, näiteks puittala pind söestub sügavuti ca 0,8 mm/min, mistõttu on kerge leida puittala ristlõige, et tagada talade kandevõime säilimine näiteks 60 minutise põlengu järel. Põlemata osal säilivad kõik kandevõime omadused.

Teras näiteks kuumeneb aga tulekahjus kiiresti ning voolamispiiri saabumisel (rääkimata sulamisest) võib konstruktsioon kokku variseda. Selles mõttes on puit terasest vastupidavam. Nagu öeldud – tulest puutumata jääva puidu (ristlõike keskel) tugevusomadused ei muutu ja konstruktsioon jääb püsima niikauaks, kuni terve ristlõikeosa suudab koormust kanda. Kumb olukord on ohutum?

Puit on meeldiv ja soe materjal, lisaks aitab tema tarvitamine pidurdada kliima soojenemist. Olukorras, kus maakera kasvav rahvastik vajab üha enam toitu ja seega ka rohkem põllumaad, ei saa loota kasvufaasis – mil mets peamiselt süsihappegaasi seob – oleva metsa tekkele uute metsamaade loomisel. Selleks, et uus metsapõlvkond saaks tekkida, tuleb vana raiuda ja puitu kasutada. Parim koht kasutamiseks on ehitus, sest ehitistes olev puit tõmmatakse süsinikuringest välja pikaks ajaks ja kui puitmaja kunagi lammutatakse, on puit kasutatav kas energia või näiteks puitlaastplaatide tootmiseks.

Energiat säästab puit nii tootmisel kui ka kasutamisel, näiteks sama kandevõimega terastala tootmiseks kulub kuus korda rohkem energiat kui liimpuittala jaoks. Madala energiatarbega majad on pea kõik puitkarkassil, sest muudest materjalidest sama soojapidavusega sein oleks kordades kallim. Puitkarkassil seinas ei ole eraldi kandvat ja soojust isoleerivat osa, kandev puitpruss on soojustusmaterjali sees ega suurenda seina paksust.

8. Alati soojapidav ja riskivaba

Energiasäästmine elamus algab hoone põhikonstruktsioonidest ja külmasildade välistamisest vundamendi ja aluspõranda tasandil. Tuuletõkkega kaetud välisseinte kahesuunalise soojustamisega on hoone kaitstud sisemise niiskuse eest, säilitades kogu hoone konstruktsiooni tervena aastakümneteks. Kastelli majade ehituskogemuste põhjal peavad väikesed ülalpidamiskulud kindlasti paika. Kastelli teostab iga konstruktsioonilise lahenduse kohta enne selle tootmisse suunamist põhjaliku tehnilise uuringu. Kuna passiivmajade ehitamiseks kasutatavate lahenduste kohta ei ole turul veel piisavalt kogemusi ega andmeid nende mõjust elukvaliteedile, ei ole passiivmaja ehituslike lahendusi Kastelli majades veel rakendatud. Kastelli maju loetakse madala energiatarbega majadeks.

9. Parim hinna ja kvaliteedi suhe

Ehitusuuringute järgi on Kastelli majade hinnatase paigutatud kesktasemele, kuid kvaliteeditaseme järgi on Kastelli jällegi tipus. Kastelli uskumatu edu põhineb tõhusal projekteerimisel, masstootmisel, suurostudel ja professionaalsel ehitusel. Eelarves püsida aitab seegi, et Kastelli annab konkreetsele paketile alati kindla hinna.

10. Spetsialistide abi igas ehitamise etapis

Kastelli müüjate proffessionaalsus on tunnistatud parimaks. Koolitatud Kastelli müüja on Teile abiks alates projekteerimistingimuste tutvustamisest. Temaga koos võite planeerida maja ruumilahendust, välimust, täpsustada kuluarvestust ja leida abi projekteerimise protsessis. Projekteerimise juures on Teile abiks ka kohalikud arhitektid, kes projekteerivad Teie soovide järgi ka keerukamad arhitektuursed lahendused.

Maja püstitamisel on kindlasti abiks koolitatud ehitusmehed, kes õigete töövõtetega paigaldavad kiiresti ja kvaliteetselt Teie Kastelli kodu.